Běžecký trénink

Běh si získává stále větší popularitu. Parky i lesní cesty křižují desítky více či méně zdatných běžců. Chcete také začít běhat a nevíte, jak do toho? Nebo pravidelně běháte, ale běh vám připadá jednotvárný a vaše výkony se nezlepšují? Pomoci vám můžeme i s přípravou na váš první závod.

Lekce pro začátečníky a pokročilé

Běžecké lekce ve Fitnessii jsou určeny pro pokročilé běžce i pro úplné začátečníky. Ukážeme vám základy přirozeného běžeckého stylu, doporučíme vhodný tréninkový plán podle vašich cílů a třeba i poradíme s výběrem běžeckých bot. Vyzkoušíte si, jak běhat do kopce, jak z kopce, v terénu i po rovině, aby váš běh byl efektivnější a šetrnější pro pohybový aparát. Ukážeme vám různé kompenzační cviky a speciální cviky pro běžce.

Průběh lekcí běhu

Lekce jsou většinou koncipovány jako klasický atletický trénink, s rozklusáním, dynamickým protažením, běžeckou abecedou a rovinkami na úvod. Poté následuje vlastní trénink, který je pokaždé jiný a uzpůsobený vašemu cíli. Na závěr je vyklusání a důkladný strečink. Běžecký trenér není jen doprovod, ale poradí vám také s dechem nebo třeba s výběrem vhodných bot.

Prevence i řešení zranění

Běhání je sice ve své podstatě zdravá a pro naše tělo prospěšná aktivita, přesto se však jedná o jednostrannou zátěž, kterou je nutno kompenzovat správným cvičením, strečinkem a regenerací. Svoje případně zdravotní problémy či bolesti pohybového aparátu můžete konzultovat s našimi fyzioterapeutkami, které vám doporučí konkrétní cviky. Také můžete využít nabídku fyzioterapeutickych masáží či tejpování.

Náš přístup

Víme, že dobré výsledky nejsou jen zásluhou perfektního tréninkového plánu. Důležitá je také příjemná atmosféry během cvičení a důvěra a komunikace mezi trenérem a klientem. Proto naše programy stavíme vždy na těchto základních principech:

Program je vždy sestavený na míru klientovi. Zohledníme vaši kondici i představy. Můžete běhat ráno, v poledne, večer, pětkrát týdně či jednou za čtrnáct dní.

Ve Fitnessii se o vás starají zkušení odborníci. Většina našich trenérů má fyzioterapeutické vzdělání a zdravotní stránka cvičení je u všech programů prioritou.

Využíváme spolupráce s Casri – Věděckým a servisním pracovištěm tělesné výchovy a sportu, kde je klientům provedena funkční diagnostika a zátěžový test na stanovení optimální tepové frekvence při běhu.

Trenéři programu

Kde trénujeme

Běžecké lekce probíhají samozřejmě venku. Trénink může probíhat na běžeckém oválu či v parku. Více informací najdete zde.

Cena

Cena se odvíjí od množství zakoupených lekcí i zkušeností trenéra. Nabízíme slevy pro studenty, důchodce a dvojice. Podrobný přehled najdete zde.

Jdete do toho? Kontaktujte nás

Kontaktujte Mirku na telefonu 604 181 819 nebo napište na e-mail na mirka@fitnessie.cz.

Začněte a objednejte se na lekci.

Objednejte se
na lekci

Další možnosti

Můžete vyzkoušet i další z nabízených možností, jako jsou kineziotejping nebo masáže.