Naše cesta k novému studiu

Přes různé překážky až k novému studiu...

Když jsme před dvěma lety v červnu objevili k pronájmu prostor v Chotěšovské ulici na Proseku, měli jsme velkou radost. Přestože nebyl dispozičně úplně ideální, nacházel se jen pár kroků od našeho bytu a v dobré lokalitě. Něco takového jsme dlouho hledali.

S majitelem Chotěšovské jsme se navíc domluvili na dlouhodobém pronájmu, takže jsme se mohli pustit do rekonstrukce poměrně zdevastovaných interiérů bývalého solária. Prostor na první pohled nevypadal nejlépe, ale když jsme všechno vyklidili, položili novou podlahu a vymalovali, celý se rozsvítil. Nakonec jsme se v něm cítili dobře nejen my, ale hlavně naši klienti.

Studio jsme otevřeli v září 2014. Postupně se především okolo skupinových lekci v Chotěšovské vytvořila skupinka stálých klientů (a zejména klientek) z okolí, díky které studio přestalo být anonymním prostorem a stalo se i místem setkávání známých a přátel. Snažili jsme se kromě cvičení nabídnout i jiné akce, které by mohli zaujmout místní obyvatele, jako třeba bazar oblečení nebo Mikulášskou oslavu pro děti.  Byli jsme v Chotěšovské spokojení a trochu naivně jsme si mysleli, že to tak bude napořád.

O to horší pro nás bylo, když jsme byli letos koncem května informováni, že se prostory našeho studia budou prodávat. Byl to pro nás šok, představa, že se opět někam stěhujeme nás děsila. V první fázi jsme dokonce zvažovali, že bychom prostor koupili my, ale jeho cena byla nad naše možnosti.

V té době nám velmi pomohla jedna naše klientka, která se zabývá obchodem s realitami. Díky ní jsme získali odstup a střízlivý pohled na celou situaci. Právě ona přišla s nápadem propojit soukromé bydlení a podnikání. Z počátku jsme si to nedokázali představit, ale postupně se nám ta myšlenka stále více zamlouvala. Tato změna by znamenala najít kupce pro náš dosavadní byt, najít vhodnou a cenově přijatelnou nemovitost, zajistit financování a to všechno nejlépe ihned.

Po několika pokusech a omylech jsme objevili dům, který se pro nás zdál být téměř ideální. Dispozičně naším plánům dokonale vyhovoval a byl jen pár minut od studia v Chotěšovské, takže naši klienti nemuseli cestovat nikam daleko

I majitelům domu se zalíbila naše myšlenka na využití jeho části na podnikání a tak se mohla rozjet akce "kulový blesk". Z dnešního pohledu nám přijde skoro neskutečné, že se opravdu všechno podařilo stihnout, zařídit a přestěhovat. Bylo to náročné pro všechny, i pro naše malé kluky, kterým jsme se o prázdninách nemohli věnovat tak, jak bychom chtěli. Ale po necelých třech měsících od chvíle, kdy jsme se dozvěděli o prodeji Chotěšovské, jsme se v půlce srpna stěhovali do nového domu.

Pak následovala druhá fáze – přestavba části domu na studio. Chtěli jsme klientům nabídnout větší komfort a lepší prostředí, než ve starém studiu. Především jsme ale chtěli, aby se u nás cítili příjemně a měli pocit, že jsou vítáni. Všechny úpravy jsme stihli provést začátkem podzimu, a tak jsme mohli prvního klienta v novém studiu Fitnessie v Desenské ulici přivítat už koncem října.

Asi až s odstupem času teprve doceníme, co všechno se za těch pět měsíců změnilo a co to pro nás znamená. Děkujeme všem, kteří nám pomohli a poradili. Jsme za to upřímně vděční. Sami bychom to nezvládli.

Mirka a Tomáš