Seminář výživy na téma hubnutí

Recept ze semináře

Zde si můžete dle receptu vyzkoušet dobrý zdravý dort z tvarohu dle výživové poradkyně Báry Paimové

Celozrnný koláč s ovocem a tvarohem - velikost na dortovou formu

Ingredience:
  • 1 hrnek celozrnné špaldové mouky (užila jsem krupici)
  • 5 vajec (užijeme jen 1 žloutek, zbytek můžete dát mazlíčkům nebo udělat domácí vaječný likér jako dárek:)
  • 30 g (tj. 1 a půl balíčku) balíčku vanilkového cukru
  • 1 vanička polotučného tvarohu
  • kompotované broskve (cca. 750 ml plechovka), nebo lépe zralé čerstvé ovoce
  • strouhaný kokos
  • mandle
Postup:

Bílky oddělíme od žloutků a vyšleháme bílky. Do jiné mísy dáme 1 žloutek, vyšleháme se třemi čtvrtinami balíčku vanilkového cukru (15 g), přidáme hrnek mouky a smísíme. Vmícháme opatrně sníh z cca. dvou bílků. (Lze do těsta přidat také sekané oříšky). Dáme do formy vystlané pečícím papírem. Těsto necháme zapéci při 180 stupních, aby se vytvořila lehce kůrka. Jednu vaničku tvarohu smícháme s 15 g vanilkového cukru a vmícháme zbylý sníh. Vyndáme z trouby a bohatě poklademe ovocem, poté tvarohovou směsí a zasypeme kokosem a mandlemi.

Dáme opět péci (do 180 stupňů). Podle zezlátnutí mandlí poznáme, že je moučník hotov:)

Reference

Lenka Rosenmüllerová

Ráda bych se s Vámi podělila o své dojmy ze sobotního semináře o výživě. :-) Během tohoto setkání v příjemném kolektivu a prostředí, jsme se dozvěděli informace o vhodném složení potravy, jak je důležitá kvalita, pestrost a rozložení složek potravy během dne v závislosti na fyzické zátěži či v rámci redukčního režimu. Získali jsme tipy, jak připravit obvyklá jídla zdravěji z dobře dostupných ingrediencí a přitom chutně, o čemž jsme se také přesvědčili během ochutnávky několika výborně připravených pokrmů a s ostatními účastníky školení si vyměnili své dosavadní zkušenosti s přípravou zdravých jídel. Chtěla bych moc poděkovat za pořádání tohoto semináře a určitě bych ho vřele doporučila každému, komu není lhostejné složení svého jídelníčku, potravin nebo tomu, kdo chce změnit stávající způsob stravování a potřebuje poradit. Bylo možné se na cokoli bez obav zeptat, slečna lektorka vždy vše srozumitelně vysvětlila. Děkuji moc, že jsem se mohla také zúčastnit. :-)

Lenka Pumpová

Moc děkuji za zajímavý seminář s výživovou poradkyní Bc.Bárou Paimovou. Dozvěděla jsem se jak vařit ze zdravých potravin a jak si sestavit vyvážený jídelníček. Jídla, která nám zde Bára připravila, nejen dobře vypadaly, ale také i chutnaly. Slečna Bára je odbornice na svém místě. Určitě zase brzy navštívím nějaký další seminář ve Fitnessii.