Bc. Veronika Lučanská

Co mě přivedlo k práci osobního trenéra

K této práci jsem se dostala kvůli své touze pracovat s klienty, kteří se o své tělo zajímají a chtějí žít aktivně a bez bolesti. Myslím, že je potřeba starat se o sebe i preventivně, a ne až když je něco zle. Ráda bych tedy lidem pomáhala s nastartováním jejich aktivního životního stylu. Proto se neustále snažím vzdělávat a své vědomosti ze školy a kurzů předávat, komukoli, kdo projeví zájem.

Jaký sport mám nejraději

Mým oblíbeným sportem je softball, který hraji již 15let. Kromě toho, že jsem se díky němu seznámila se spoustou skvělých lidí, mi umožnil i podívat se za hranice, například do JAR, Californie, na Floridu a Evropu jsme sjezdily křížem krážem. Některé cesty jsem podnikla jako aktivní hráčka, některé jako fyzioterapeut. Proto také vím, že na koukání je tento sport relativně nezajímavý a raději se v televizi podívám na hokej, který je nabitý akcí do poslední vteřiny.

Jak trávím svůj volný čas a moje zájmy

Mezi prací, tréninky a kurzy se moc volného času nenajde, proto ho ráda trávím gaučinkem s přítelem u dobrého filmu. Pokud ale přeci jen nějakou volnou hodinku během dne vyšetřím, ráda zajdu s přáteli na volejbal nebo na nějaké dobré jídlo. Dobu strávenou v mhd využívám na čtení knížek nebo k poslechu hudby.

Co pro mě znamená zdravý životní styl

Klasikou je samozřejmě vyvážení pohybu, stravy a mentální pohody. Pro mě to ale hlavně znamená být spokojená a užívat si život.

Vzdělání:

  • 2016-2017 (zanechání studia) Univerzita Karlova, FTVS obor fyzioterapie (Mgr.)
  • 2013-2016 Univerzita Karlova, 1. lékařská fakulta obor fyzioterapie (Bc.)
  • 2006-2012 Gymnázium Jana Nerudy, Praha 1 – přírodovědecké zaměření

Praxe

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – oddělení interny, chirurgie, neurologie, gynekologie a porodnictví, urologie, geriatrie a rehabilitace Revmatologický ústav Na Slupi Praha Ústřední vojenská nemocnice Praha – oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Nemocnice na Bulovce Praha – oddělení ortopedie Institut klinické a experimentální medicíny Praha – pracoviště klinické rehabilitace, ARO, JIP LRS Chvaly Klinika rehabilitačního lékařství Albertov Neurologická klinika 1.lf – iktové centrum CKP Dobřichovice, Roseta Klinika komplexní rehabilitace Monada Oblastní nemocnice Kladno – oddělení rehabilitace, chirurgie, ortopedie Centrum Paraple Klinika Therap- tilia

Zájmy

Četba, sport (softball, volejbal, squash, plavání), vaření, filmy

Jazyk

Angličtina

Certifikáty

  • Klasická relaxační masáž – EduSpa College
  • Terapeutické využití Temtex tapu – Temtex Towatek
  • Funkční trénink I. – aktivace CORE (HSSP) – Yoda Institut
  • Míčkování – nespecifické mobilizace – CKP Dobřichovice pod vedením Zdenky Jebavé
  • Dornova metoda plus, Breussova masáž – Zuzana Prouzová, Jozef Púry
  • Kurz sportovní výživy – Iva Kubešová
  • Diagnostika a terapie ramenního kloubu – Fyziokurzy (prosinec 2018)