Reference

Hana (35 let)

V červnu jsem si stanovila za cíl, že na konci prázdnin zvládnu uběhnout 10 km a aby se mi lépe běhalo, že shodím o jednu konfekční velikost ze 44 na 42. Protože se znám, věděla jsem, že mi pomůže, když nad sebou budu mít nějaký dohled a zároveň možnost se s někým poradit.

Náhodou jsem na internetu narazila na stránky studia Fitnessie a dala si schůzku s paní Vošickou. Po hodinové konzultaci jsme se domluvily, že v jejich studiu využiji služby výživového poradce a trenérky na běh. Z obojího jsem byla nadšená. Poradce na výživu Tomáš Miřátský mi poradil co a kdy jíst a v jakém množství.

Člověk spoustu věcí o vhodné stravě pochytí z TV, časopisů nebo internetu, ale mně osobní schůzky pomohly dát si věci více do souvislostí. Tomášův přístup mi vyhovoval i po lidské stránce, což bylo pro mne a mou motivaci důležité. V případě potřeby mi radil i mimo domluvené schůzky, např. po emailech. A jídelníček byl sestaven tak, že jeho dodržování nebyl problém ani časově, finančně ani chuťově.

A svůj cíl jsem splnila - 10 km jsem uběhla a za necelé 3 měsíce jsem shodila 8 kg a džíny si kupuji o číslo menší.

Markéta

Do studia Fitnessie jsem přišla s cílem shodit přebytečná kila a zlepšit si fyzickou kondici. Na vstupní konzultaci s Mirkou Vošickou jsme naplánovaly kromě cvičení s osobním trenérem i výživové konzultace s Tomášem Miřátským. Měla jsem dojem, že nejím úplně špatně, na druhou stranu ne úplně bezchybně. V minulosti jsem zkoušela držet pár diet, ale bylo to spíš na krátkou dobu bez nějakého dlouhodobého výsledku.

Konzultace s Tomášem probíhaly spíše jako taková příjemná diskuse o jídle a o životním stylu vůbec. Během první konzultace jsme zběžně probraly můj denní režim, jídelníček, odhalily pravděpodobné nedostatky a provedlo se měření (váha, procento vody, tuku, svalů, metabolismus, minerály v těle apod.). Dostala jsem některá doporučení na zlepšení, potraviny a suroviny. Před druhým sezením jsem si týden zapisovala, co jím, kolik a kdy.

Druhá konzultace se věnovala rozboru jídelníčku, vychytání chyb, zodpovězení dotazů apod. Třetí konzultace cca po měsíci byla opět o rozboru jídelníčku, který jsem předem zaslala, závěrečné shrnutí, přeměření a konstatování, že se vše ubírá dobrou cestou. Nenásilným způsobem jsem změnila jídelníček, nehladovím, nemám chutě, v podstatě se neomezuji, jenom více přemýšlím, co jím a kdy to jím.

Konzultace s Tomášem Miřátským mohu vřele doporučit, moc se mi líbí styl jeho práce s klientem – žádné „tohle nesmíte“, „jezte tohle“, „tady si kupte tenhle výživový doplněk“ – osobní přístup, který je postaven na tom, že klient může jíst, na co má chuť, ale musí vědět, co to pro něj znamená a pokud chce opravdu dosáhnout cíle, začne přemýšlet nad tím, co jí.

Když jsem nevěděla nebo si něco nepamatovala z konzultace, stačilo napsat email a odpověď přišla obratem. Jedním slovem: Děkuji:-)