Cvičení po porodu

Ke cvičení po porodu se váže řada otázek. Kdy začít cvičit, jakým způsobem a jak často? Které cviky jsou bezpečné? A jak je to se cvičením během kojení? Zorientovat se v záplavě článků a občas i protichůdných rad na toto téma je poměrně obtížné. Cvičení pod dohledem fyzioterapeutek z Fitnessie vám přinese jistotu, že svému tělu neublížíte.

V čem je cvičení pro maminky po porodu specifické?

Je přizpůsobené potřebám a možnostem maminek po porodu. Ve Fitnessii panuje příjemná atmosféra a přivítá vás vlídné prostředí. Na lekci máte klid a soukromí. Klademe důraz na zdravý pohyb a přirozenost. Tělu po porodu je třeba dopřát čas a vhodným pohybem mu ulehčit návrat do normálu. Osobní trenérka počítá s tím, že v tomto období maminky většinou kojí a během lekcí na to bere ohled. Své miminko si dokonce můžete vzít s sebou na lekce.

Budování kondice a důraz na problematické partie

Naším společným úkolem bude budovat fyzickou kondici a vytvarovat problematické partie. Během programu se využívají nejrůznější cvičební pomůcky - gymnastické míče, balanční pomůcky, stroje využívající váhu vlastního těla a další. Náročnost lekcí se pomalu a postupně zvyšuje. Během cvičení je zvláštní pozornost věnována partiím, které většinu novopečených maminek trápí - břicho, zádové svaly a pánevní dno.

Cvičení zaměřené na léčbu diastázy

Máme mnoho zkušeností s klientkami z diastázou, dokážeme jí předcházet i ji léčit. Pokud se rozestup přímých břišních svalů týká i vás, lekce s fyzioterapeutkou jsou nejlepším řešením. 

Při tvoření cvičebního plánu se fyzioterapeutka bude řídit vašimi potřebami a zájmy - lekce mohou probíhat pod širým nebem, za zvuků vaší oblíbené hudby a v čase, který vám a vašemu miminku bude nejlépe vyhovovat.

S miminkem či bez

Na lekce ve Fitnessii můžete vzít své miminko s sebou. Pokud nemáte hlídání, může být vaše dítě přítomno během celé lekce a v případě potřeby ho můžete kdykoliv nakrmit, přebalit či utišit. Pokud hlídání máte, může pro vás být pravidelné cvičení časem, kdy si můžete odpočinou od každodenních starostí.

Náš přístup

Víme, že dobré výsledky nejsou jen zásluhou perfektního tréninkového plánu. Důležitá je také příjemná atmosféra během cvičení, důvěra a komunikace mezi trenérem a klientem i vyhovující prostor a pomůcky.

Proto naše programy stavíme vždy na těchto základních principech:

Program je vždy šitý na míru klientovi. Zohledníme vaši kondici i představy. Můžete cvičit ráno, v poledne, večer, v tělocvičně či v lese. Časy lekcí můžete měnit dle svého denního programu.

Ve Fitnessii se o vás starají odborníci vyzbrojeni znalostmi i zkušenostmi. Většina našich trenérů má fyzioterapeutické vzdělání, proto si můžete být jistí, že cvičením pod jejich vedením svému tělu skutečně prospíváte.

K dispozici máme vlastní nově vybavená studia, kde můžete cvičit v soukromí a příjemném prostředí. Využíváme moderní pomůcky, převážně určené k posilování vlastní vahou.

Trenéři lekce

Co na to klienti?

Lucia Škrivánek

Lucia Škrivánek Už pred tehotenstvom som trpela bolesťami chrbta a aj keď som cvičila, nebola som schopná sama si pomocť od bolesti.

A tak som, ešte v čase, keď som bola tehotná, vyslovila pred manželom prianie cvičiť pod odborným dohľadom. Manžel nezabudol a nelenil a hneď ako to bolo možné, začal s hľadaním cvičení zameraných na maminky po porode. Veľmi rýchlo natrafil na stránky spoločnosti Fitnessie, na ktorých našiel všetky potrebné informácie.

Cvičiť som začala s Mirkou Vošickou. Priznám sa, že cvičenie v posilňovniach nevyhľadávam, ale toto cvičenie ma baví. Je ušité mne na mieru, v komornom a príjemnom prostredí. A sú na mne vidieť aj výsledky. Pár kilo šlo dolu, spevnila sa mi postava, zlepšuje sa aj kondička a hlavne bolesti chrbta sú preč. A keď sa aj objavia, čo pri nosení miminka nie je nič výnimočné, tak viem ako na ne.

Doležité pre mňa je aj to, že na toto cvičenie si možem zo sebou brať aj svojho 5mesačného syna a v prípade potreby ho bez problémov nakojiť. No a ak ho už náhodou pohľad na pohybujúcu sa maminku nebaví, s Mirkou sa vždy nájde sposob ako ho zabaviť.
Takže, manželia, partneri, oteckovia, ak vám došla fantázia ako potešiť svoju drahú polovičku starajúcu sa o vaše ratolesti, Fitnessie je naozaj dobrou voľbou.

Kde cvičíme

Působíme v Praze. Nově zrekonstruované studio vybavené moderními pomůckami najdete na Proseku (Praha 9).

Cena

Cena se odvíjí od množství zakoupených lekcí i zkušeností trenéra. Nabízíme slevy pro studenty, důchodce a dvojice. Podrobný přehled najdete v ceníku.

Jdete do toho? Kontaktujte nás

Kontaktujte Mirku na telefonu 604 181 819 nebo napište na e-mail na mirka@fitnessie.cz.

Začněte a objednejte se na bezplatnou vstupní konzultaci.

Objednejte se
na vstupní konzultaci
Dárkové poukazy

Věnujte svým blízkým poukaz na soukromé lekce jako dárek, který jim opravdu udělá radost.

Preferujete skupinové lekce?

Pokud upřednostňujete před osobními skupinové lekce, vyzkoušejte něktou z našich. Lekce jsou stejně jako osobní vedeny zkušenými trenéry a fyzioterapeuty a v počtu maximálně 8 klientů. Cena lekce je 190 Kč.