Cvičení s dětmi

Děti jsou sice od přírody neposedné, ale sezení ve škole, nošení těžkých tašek, psaní úkolů a lákadla v podobě televize a počítačů můžou nepříznivě ovlivňovat jejich držení těla. Navíc pravidelné cvičení a péče o své tělo by měl být jeden z návyků, který si děti odnesou do dospělého života.

Co dětem cvičení přinese?

Cvičení s fyzioterapeutem přinese dětem řadu benefitů - zlepšení koordinace, motoriky i fyzické kondice. Děti, které se pravidelně hýbou, jsou celkově mrštnější a obratnější.

Dětem, které mají nějaký pohybový problém, pomůže cvičení zlepšit pohybové dovednosti a vyrovnat se tak zdatnějším kamarádům. Individuální cvičení přinese dětem opravdovou radost z pohybu, bez stresu z možného neúspěchu.

Pro koho je určené?

Individuální lekce jsou určeny především dětem s vadným držením těla, ale i pro děti s vývojovými vadami, pro děti s alergiemi, astmatem či cukrovkou. U nich je cvičení zaměřeno na rozvoj koordinace, síly, obratnosti, motoriky a vnímání vlastního těla.

Ideální je také pro děti sportovce s jednostranně zaměřeným tréninkem. S cílem podat co nejlepší výkon jsou děti na trénincích často jednostranně přetěžovány, a vytváří si tak vadné držení těla. Ve Fitnessii takovýmto dětem vytváříme kompenzační cvičební plán, který pomůže jednak předejít následkům nerovnoměrné zátěže, ale může napomoci i k lepším sportovním výkonům.

V neposlední řadě jsou individuální lekce určeny i dětem s hyperaktivním či hyperkinetickým syndromem, pro děti s lehkou mozkovou dysfunkcí a podobně. Těm může cvičení pomoci s vybitím energii a naučit je lepší koncentraci. Věkově není cvičení pro děti nijak omezeno.

Proč s Fitnessií?

Cvičení pro děti vedou ve Fitnessii zkušení fyzioterapeuté, kteří dokáží skladbu lekce přizpůsobit individuálním potřebám každého malého klienta.

Fyzioterapeut ví, jak dětem pomoci překonat těžkosti se cvičením a nezatížit křehký dětský organismus. U dětí je navíc dvojnásobně důležité, aby je cvičení bavilo. Důležitou součástí naší práce je tedy připravit atraktivní lekce formou hry a děti zaujmou.

Děti se během lekcí mohou setkat s prvky léčebné tělesné výchovy na neurofyziologickém podkladě, cvičení na míčích, balančních plochách či míčkové facilitace. Využíváme také metodiku Bobath konceptu, bazální terapii, myofasciální metody, senzomotorickou stimulaci, měkké techniky, dechové rehabilitace, spirální dynamiku či masáže.

Náš přístup

Víme, že dobré výsledky nejsou jen zásluhou perfektního tréninkového plánu. Důležitá je také příjemná atmosféra během cvičení, důvěra a komunikace mezi trenérem a klientem i vyhovující prostor a pomůcky.

Proto naše programy stavíme vždy na těchto základních principech:

Program je vždy šitý na míru klientovi. Zohledníme vaši kondici i představy. Můžete cvičit ráno, v poledne, večer, v tělocvičně či v lese. Časy lekcí můžete měnit dle svého denního programu.

Ve Fitnessii se o vás starají odborníci vyzbrojeni znalostmi i zkušenostmi. Většina našich trenérů má fyzioterapeutické vzdělání, proto si můžete být jistí, že cvičením pod jejich vedením svému tělu skutečně prospíváte.

K dispozici máme vlastní nově vybavená studia, kde můžete cvičit v soukromí a příjemném prostředí. Využíváme moderní pomůcky, převážně určené k posilování vlastní vahou.

Trenéři lekce

Kde cvičíme

Působíme v Praze. Nově zrekonstruované studio vybavené moderními pomůckami najdete na Proseku (Praha 9).

Cena

Cena se odvíjí od množství zakoupených lekcí i zkušeností trenéra. Nabízíme slevy pro studenty, důchodce a dvojice. Podrobný přehled najdete v ceníku.

Jdete do toho? Kontaktujte nás

Kontaktujte Mirku na telefonu 604 181 819 nebo napište na e-mail na mirka@fitnessie.cz.

Začněte a objednejte se na bezplatnou vstupní konzultaci.

Objednejte se
na vstupní konzultaci
Dárkové poukazy

Věnujte svým blízkým poukaz na soukromé lekce jako dárek, který jim opravdu udělá radost.