Cvičení s prvky rehabilitace

Bolí vás záda? Máte problém s klouby? Sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu a málo aktivního odpočinku jsou nejčastější příčiny bolestí pohybového aparátu. Rehabilitační cvičení pomůže odstranit příčiny vašich problémů.

Rehabilitační cvičení pod vedením fyzioterapeuta

Nesmiřujte se s bolestí ani s analgetiky, které neřeší příčinu bolesti, ale pouze ji zakrývají. Svůj problém můžete vyřešit pomocí zdravého pohybu pod vedením odborníků. Rehabilitační cvičení vedou ve Fitnessii fyzioterapeuti se zkušenostmi ve sportovním odvětví.

Nejprve fyzioterapeut zhodnotí váš stav a omezení, aby mohl navrhnout účinné a šetrné cvičení ušité přesně vám na míru. Rozhodně nečekejte nudné opakování zdravotních cviků. Ve Fitnessii využíváme širokou škálu nejmodernějších cvičebních pomůcek - lekce u nás jsou pestré, zábavné a tvůrčí. Těšit se můžeze na rehabilitační cvičení s gumou thera-band, nebo na balanční podložky bosu. V rámci osobního tréninku je možné domluvené lekce prokládat masážemi.

Mezi nejčastější problémy, se kterými za námi klienti přichází, patří bolest zad. Rehabilitační cvičení na záda může pomoci od vleklých problémů: záda si pod vedením fyzioterapeutů posílíte i uvolníte. Často klientům pomáháme také s bolestí kolene i dalších kloubů, bederní nebo krční páteře. Pokud vás trápí opravdu závažný problém, doporučujeme zvolit spíše fyzioterapii.

Proč zvolit lekce ve Fitnessii místo zdravotnických rehabilitací?

Snadná dostupnost

Snadno si domluvíte cvičení v době, která vám vyhovuje - po práci, během polední pauzy, o víkendu. Sídlíme v Praze na Kobylisích a na Proseku a obě naše centra jsou dobře dostupná.

Variabilita

Můžete ovlivnit podobu lekcí. Neradi cvičíte uvnitř? Můžeme cvičit v parku či v lese. Chcete si ke cvičení pustit oblíbenou hudbu? Není problém. Nemáte rádi určitý cvik? Osobní fyzioterapeut vám nabídne zajímavější alternativu.

Možnost poradenství

Rehabilitační cvičení ve Fitnessii není jen o instrukcích a následném samostatném cvičení. Fyzioterapeut se vám plně věnuje, motivuje vás a odpovídá na všechny vaše dotazy.

Atmosféra

Se svým fyzioterapeutem vytvoříte tým a vzájemně se poznáte. To je důležité nejen pro úspěšné cvičení, ale i pro příjemnou atmosféru.

Další výhody

Během lekce můžete pod vedením fyzioterapeuta cvičit nebo se od něj nechat namasírovat.

Bojíte se navštěvovat klasické cvičení, abyste si neublížili?

Někteří klienti by rádi sportovali, na běžné lekce jógy, zumby, pilates a jiného cvičení se ale jít bojí. Důvodem může být operovaný kolenní kloub, nestabilní ramenní kloub, náchylnost k výronům kotníku a podobně. U nás si můžete být jisti, že se vám fyzioterapeut bude naplno individuálně věnovat a nemusíte mít obavy o své zdraví.

Během rehabilitačního cvičení fyzioterapeut bere ohled na případná omezení a problémovou část těla může postupně opatrně zatěžovat. Je jen na vás, jestli bude vaším cílem zmírnění problému s pohybovým aparátem nebo bezpečné nabírání svalů a shazování tuků. Každopádně bude naším společným cílem spokojený život v kondici a bez bolesti.

Náš přístup

Víme, že dobré výsledky nejsou jen zásluhou perfektního tréninkového plánu. Důležitá je také příjemná atmosféra během cvičení, důvěra a komunikace mezi trenérem a klientem i vyhovující prostor a pomůcky.

Proto naše programy stavíme vždy na těchto základních principech:

Program je vždy šitý na míru klientovi. Zohledníme vaši kondici i představy. Můžete cvičit ráno, v poledne, večer, v tělocvičně či v lese. Časy lekcí můžete měnit dle svého denního programu.

Ve Fitnessii se o vás starají odborníci vyzbrojeni znalostmi i zkušenostmi. Většina našich trenérů má fyzioterapeutické vzdělání, proto si můžete být jistí, že cvičením pod jejich vedením svému tělu skutečně prospíváte.

K dispozici máme vlastní nově vybavená studia, kde můžete cvičit v soukromí a příjemném prostředí. Využíváme moderní pomůcky, převážně určené k posilování vlastní vahou.

Trenéři lekce

Co na to klienti?

Anna Šišková

Anna Šišková V mojom prípade Mirka znamená zachrankiňu. Mám vyskočené dve platničky a trpím neustalou bolesťou chrbtice, všetky svoje nádeje som vložila do Mirky, lebo na operáciu ísť nechcem.

Začali sme cvičiť s nejakym zvlaštnym predmetom, niečo ako dlhý drot v strede s gumou, za čo sa to chytí. Cvičenie spočíva v tom že trasieme stymto velkým "pérem" a napneme pritom všetky svaly. Nástroj sa volá flexibar a cvičiť s ním vobec nie je lahké.

Mne to už ide celkom dobre a na moje prekvapenie ma po niekolkých cvičeniach prestal bolieť chrbat. Po pol roku neustálich bolestí som mala takú obrovskú radosť, že som hneď vyrazila na víkend lyžovať, čo som nemala robiť.

Teraz ma chrbát bolí ako na začiatku a ideme odznovu. ešte šťastie že s Mirkou je sranda a tráviť čas s ňou je velmi príjemné,lebo je to velmi pozitívny a zábavný človek.

Navyše si myslím že vo svojej profesii je absolutna jednička a ja mám šťastie že som ju stretla.

Pavel Neuschl

Po ukončení studia jsem nastoupil do zaměstnání, kde převážnou část sedím za volantem nebo v kanceláři. Veškeré sportovní aktivity šly stranou. Po několika letech jsem nabral na váze a objevily se velké potíže se zády.

Absolvoval jsem několik rehabilitací, ale pouze s krátkodobým účinkem. Před půl rokem jsem to vzal vážně a začal pravidelně a nechal si upravit jídelníček.

Nyní jsem bez bolestí, zhubl jsem o 12 kg a začínám s kondičním tréninkem. Vynaložené peníze se mi vrátily v podobě mnohem lepšího fyzického stavu.

Lenka Chladová

Musím konstatovat, že mě cvičení s fyzioterapeutkou ve Fitnessii velmi pomáhá. Díky nastavenému plánu rehabilitačního cvičení jsem se zbavila dlouho trvajících denních bolestí hlavy, které souvisely se zablokovanými a ztuhlými svaly na zádech.

Je pravda, že pokud musím cvičení vynechat, cítím to ihned „ v zádech“. Fyzioterapeuté ve Fitnessii jsou opravdu odborníky, dokáží si najít cestu ke klientům a já osobně mám pocit, že pro mne cvičení připravují opravdu na míru. Vaše studio je opravdu na profesionální úrovni.

Vedran Kovačevič

Vedran Kovačevič "S nadváhou jsem se potýkal prakticky od puberty, ale dřív tomu člověk nepřikládal takovou váhu, i když se samozřejmě objevily první zdravotní problémy, především s páteří, kdy mi kvůli rozsáhlé skolioze hrozili i operací.

To byl ostatně důvod, proč jsem zhruba před třemi lety vyhledal prvního osobního trenéra, respektive trenérku. Nadšení bohužel dlouho nevydrželo, jelikož trenérka šla za jinou prací a tudíž se přerušila motivace i vzájemný kontakt, který jsme udržovali několikrát týdně.

Znovu jsem do cvičení naskočil zhruba na konci léta roku 2009. Do parády mě tehdy dostal trenér a fyzioterapeut ve Fitnessii. A výsledky? Ty jsou viditelné. Začínal jsem na 100 kg, nyní jsem na zhruba 93. Kdo ale cvičí, ví, že výsledky se neposuzují podle shozených kil, ale centimetrů a nabrané svalové hmotě. S oblečením jsem šel dolů o dvě konfekční velikosti, tělo se zpevnilo, páteř už téměř nebolí a během cvičení zvládáme daleko víc než předtím.

Rád bych zdůraznil, že se dřív tolik nenáviděné cvičení stalo pro mě velkým koníčkem, a to především díky přístupu Mirky Vošické a jejího týmu. Takže: Mirko, děkuju! Upřímně. Oceňuji to nejen já, ale i mé okolí."

Kde cvičíme

Působíme v Praze. Nově zrekonstruované studio vybavené moderními pomůckami najdete na Proseku (Praha 9).

Cena

Cena se odvíjí od množství zakoupených lekcí i zkušeností trenéra. Nabízíme slevy pro studenty, důchodce a dvojice. Podrobný přehled najdete v ceníku.

Jdete do toho? Kontaktujte nás

Kontaktujte Mirku na telefonu 604 181 819 nebo napište na e-mail na mirka@fitnessie.cz.

Začněte a objednejte se na bezplatnou vstupní konzultaci.

Objednejte se
na vstupní konzultaci
Dárkové poukazy

Věnujte svým blízkým poukaz na masáž jako dárek, který jim opravdu udělá radost.

Preferujete skupinové lekce?

Pokud upřednostňujete před osobními skupinové lekce, vyzkoušejte něktou z našich. Lekce jsou stejně jako osobní vedeny zkušenými trenéry a fyzioterapetuity a v počtu maximálně 8 klientů. Cena lekce je 190 Kč.