Příběh o změně: Katka

Kvůli úrazu musela Katka přestat s florbalem a její fyzička se zhoršila. To se rozhodla změnit.

Stav před změnou

Jaká byla vaše hlavní motivace pro změnu?

Největší motivací pro mě bylo vrátit se zpět k florbalu a sportu všeobecně. V průběhu uplynulých tří let jsem si dvakrát přetrhla vazy v koleni, utrhla meniskus a musela absolvovat tři operace včetně plastiky vazu. I přesto, že mě florbal vyřadil na tři roky ze sportování, chtěla jsem se k němu vrátit. Tím, že jsem v podstatě tři roky nemohla pořádně sportovat šla nahoru i moje váha a po poslední operaci jsem si řekla, že takhle už to dál nejde.

Jak vaše kondice před změnou ovlivňovala váš každodenní život?

Nikdy jsem neměla pořádnou fyzičku a tak ta, kterou jsem si těžce vydřela na florbalových trénincích, nenávratně zmizela. Často jsem se zadýchávala, i při chůzi do menších kopců o dobíhání autobusu ani nemluvím.

Co jste chtěla na vašem životním stylu i fyzičce změnit?

Především jsem se chtěla líbit sama sobě. Nestydět se v plavkách. Hned za “líbit se sama sobě” bylo posílit stehna tak, abych si ještě někdy mohla zahrát florbal, zalyžovat si a nebát se, že při prvním pohybu půjdu k zemi s utrženým vazem.

Průběh změny

Měla jste od začátku jasný plán, kterého jste se držela, nebo se postupně vyvíjel?

Na začátku jsem měla plán. Začít 2x týdně cvičit ve studiu, 2x týdně florbalové treninky, upravit si jídelníček a hlavně začít pravidelně jíst. Jinak se můj běžný týden nezměnil. Dvakrát do měsíce jsem šla ke cvičení a florbalu ještě například na squash.

Co bylo na vaší proměně nejtěžší?

Nejtěžší bylo starat se o jídlo. Odolávat sladkostem a dalším pokušením.

Na vaší cestě vás provázela Fitnessie, v čem vidíte hlavní přínos našeho studia?

Obrovský přínos je osobní přístup, rodinné a velmi přátelské prostředí. Nikdy jsem nechodila cvičit do posiloven nebo do fitka. Všichni tam na vás koukají a navíc tam chodí samí vysportovaní a hubení lidé, což mě spíš demotivovalo. Ve Fitnessie se o vás zajímají jako o člověka, vše připraví jenom vám na míru a při cvičení se trenéři věnují jen a jen vám. Nikdy mě nenapadlo, že se na cvičení budu těšit a budu na něj chodit s radostí!

Po změně

V čem pociťujete největší rozdíl oproti stavu před změnou? Je tu něco, co vás překvapilo?

Konečně můžu říct, že mám nějakou fyzičku. Nedělá mi problém vyběhnout eskalátory, doběhnout autobus nebo vylézt na Sněžku. Přestala jsem se potit a oblečení, které jsem odepsala, protože mi nebylo, se vrátilo zpět do mého šatníku. Nejvíc mě překvapilo, kolik mám energie navíc.

Co je teď pro vás největší výzva?

Výzvou je nepřestat a nevrátit se tam, kde jsem začínala. To by mě opravdu mrzelo.

Co byste vzkázala někomu, kdo je na tom podobně jako vy před změnou a rozhoduje se, jestli takovou změnu podstoupit?

Jděte do toho! Cvičení ve studiu se stane součástí vašeho týdne a budete se na něj těšit. Ten pocit, když si v obchodě můžete koupit to, co se vám líbí a ne to do čeho se vejdete, je k nezaplacení!