Cvičení po porodu

Ke cvičení po porodu se váže řada otázek. Kdy začít cvičit, jakým způsobem a jak často? Které cviky jsou bezpečné? A jak je to se cvičením během kojení? Zorientovat se v množství občas i protichůdných rad na toto téma může být obtížné. Cvičení pod dohledem fyzioterapeutek vám přinese klid, že svému tělu skutečně prospíváte .


S cvičením po porodu začínáme ve Fitnessii po šestinedělí a je zaměřené na postupné zlepšování celkové kondice po těhotenství. Jedním z nejčastějších problémů je přetrvávající rozestup nebo až diastáza břišních svalů . Svá specifika má také cvičení po císařském řezu (tzv. “císaři”).


photo-cviceni-po-porodu-1

V těhotenství dochází vlivem hormonů k rozvolňování vaziva, což je přirozený průběh připravující tělo na průchod dítěte porodními cestami. K tomu se pak přidává mechanické roztahování přímého břišního svalu v souvislosti s růstem miminka.


Při cvičení se zaměřujeme na posilování hlubokých břišních svalů a na jejich zapojení v koordinaci se svaly povrchovými. Zároveň je důležité dbát na správný stereotyp dýchání, tedy na správnou funkci bránice a na součinnost svalstva pánevního dna. V rámci terapie využíváme i měkké techniky, uvolňovací a relaxační cviky.


Cvičení ve Fitnessii je přizpůsobené vašim potřebám a možnostem. Na lekci máte klid a soukromí. Pokud nemáte hlídání, může být vaše miminko přítomno během celé lekce a v případě potřeby ho můžete kdykoliv nakrmit či přebalit.

Více informací o programu naleznete v popisu osobního tréninku.

Náš tým

Starat se o vás bude náš tým zkušených fyzioterapeutek a osobních trenérů

Prohlédněte si náš tým

Naše studio

photo-studio

Studio Fitnessie

Adresa: Desenská 583/5,
Praha 9, Střížkov (mapa)

Prohlédněte si studio

Cvičení probíhá s fyzioterapeutem


Zaměření na  rozestup břišních svalů


Miminko si můžete vzít s sebou na lekci