Články

Co dělat po úrazu nebo operaci kolene
Kolenní kloub je často zraňovaným kloubem v těle. Zvláště při sportu často dochází k vymknutí kolene, k poranění kolenních vazů (přetržení předního zkříženého vazu, vnitřního postranního vazu), nebo menisků (vnitřního nebo vnějšího).

Pozice na čtyřech - medvěd
V článku a videu vás profesionální fyzioterapeut provede jednoduchými cviky v pozici medvěda, které vám pomohou při bolestech ramen, krku a hrudníku.

Metoda Ludmily Mojžíšové
Seznámíme vás s celým průběhem terapie. Poté je nutné podstoupit aspekční a palpační vyšetření zevních známek funkční sterility, tzn., že terapeutka vás prohlédne a vyšetří svalové napětí a kloubní blokády na celém těle v kontextu této metody.

Stabilita kolen
Koleno bývá často bolestivým místem. Příčinou je buď úrazové poškození (natažení až přetržení vazů, poranění menisků) nebo častěji řetězení problému z kyčle nebo z chodidla a kotníku.

Cvičení s odporovou gumou
Odporové gumy různé tvrdosti jsou vcelku levné a univerzální pomůcky na cvičení. Lze je použít jednak na zvýšení obtížnosti cviku a nároků na stabilitu, ale také naopak na snížení zátěže a pro postupný progres.

Stabilita ramene a lopatek
Koleno bývá často bolestivým místem. Příčinou je buď úrazové poškození (natažení až přetržení vazů, poranění menisků) nebo častěji řetězení problému z kyčle nebo z chodidla a kotníku.

Cviky na mobilitu kyčlí
Rozhýbat kyčle a zbavit se bolesti pomocí jednoduchých cviků na mobilitu kyčlí. O tom je tento článek. ▶️ videa s přesnými instrukcemi.

Cviky na uvolnění při bolestech zad
S bolestmi zad se setkala asi většina z nás. Ve většině případů nejsou způsobené nějakým vážným porušením pohybového aparátu...

Sandbag
Vak naplněný pískem (sandbag) je jednou z oblíbených pomůcek při tréninku zaměřeném na sílu, výbušnost a koordinaci. Jeho velkou výhodou je především přenos do reálného života.

Jak správně zapojit břišní svaly a dýchat
Při cvičení je nutná komplexní aktivace trupových svalů pro správnou stabilizaci páteře. Stabilizace páteře nastává díky společnému zapojení bránice, pánevního dna, hlubokých břišních a zádových svalů. Tím se zvyšuje nitrobřišní tlak a dochází ke stabilizace páteře.